BİR EKİP GELDİ DİĞERİ GİTTİ

12 Ağustos 2021

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün dayanışma anlayışı kapsamında Antalya ve Muğla’da yangın söndürme çalışmalarına katılarak görevlerini tamamlayan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, alkışlarla karşılandı. Kahraman itfaiye erlerinin aileleriyle kavuşması duygusal anlara yaşanmasına neden oldu.

Muğla ve Antalya’daki yangınların söndürme ve soğutma çalışmalarına destek olmak için bölgeye giden Düzce İtfaiyesi personelleri görevlerini tamamlamasının ardından Düzce’ye döndü. Gece yarısı kente sağ salim gelen kahraman itfaiye erlerini Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Özel Kalem Müdürü Cihan Ünal  ve itfaiye erlerinin aileleri alkışlarla karşıladı.

“GURUR DUYUYORUZ”

Antalya ve Muğla’daki yangın söndürme çalışmalarında 3 araç ve 6 personelle katılan itfaiye erlerinin kente dönüşünü alkışlarla karşılayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kahraman personeller ile gurur duyduklarını kaydetti. İtfaiye personeline teşekkür eden başkan Özlü; “ Bölgeye kısa sürede ulaşarak ilk andan itibaren destek olmak için çalıştık. Hem yangınların söndürülmesi hem de orada yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçları için çalışma yaptık. Bugün ise özel bir gün. Ülkemizi saran yangın felaketi karşısında, cesurca ve özveriyle çalışan kıymetli itfaiye personelimiz Düzce’mize döndüler. Onlara minnettarız. Kendilerine ve ailelerine hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI

Günlerdir tüm Türkiye’yi derin bir üzüntüye boğan yangının söndürülmesi için ilk andan itibaren olay yerine hızlıca intikal ederek fedakârca çalışan Düzce İtfaiyesi erlerinin dönüşünde buruk bir sevinç hakim oldu. Yangın söndürme çalışmalarına katılan itfaiye erlerini bekleyen aileleriyle buluşma anı ise duygusal anlara sahne oldu.

SEL BÖLGESİNE DESTEK GÖNDERİLDİ

Yangın bölgesinden gelen itfaiye erlerinin sevinci yaşanırken Sinop, Bartın, Kastamonu, Samsun ve Karabük illerinde yoğun yağış sonrası oluşan sel felaketinde vatandaşlara destek olunması için 1 Arama Kurtarma Aracı ve 5 personel Kastamonu Bozkurt ilçesine yola çıktı. Başkan Özlü’nün uğurladığı itfaiye erleri, bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılacak.

İtfaiye erlerini uğurlayan Başkan Özlü, “ Devletimiz Kastamonu’da meydana gelen sel ve su taşkınlarına karşı tüm imkânlarını seferber ediyor. Düzce olarak biz de 1 araç, 1 bot, 5 kişilik uzman personelimizi bölgeye sevk ettik. 1 JCB, 1 kamyon ve 1 çekici Fen İşleri Müdürlüğü garajından yola çıktı. Allah ülkemizi her türlü felaketten korusun. Felakettn etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz tüm imkânlarıyla bu bölgelerde vatandaşlarımız için çalışmalarını sürdürüyor. Geçmiş Olsun” ifadelerinde bulundu