Düzce İş Kulübü

27 Aralık 2019

Ülke genelinde açılacak olan ve ilki Düzce’de açılan Düzce İş Kulübü için tanıtım toplantısı yapıldı.

Üç kurumun ortaklığında kurulan “Düzce İş Kulübü” Düzcelilerin nitelikli insan kaynağı ve işgücü-pozisyon uyumu ile istihdam sağlanması konularında çalışacak.

İŞKUR bünyesinde oluşturulan ve tüm Türkiye’de uygulanan istihdam seferberliği, 65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Düzce’de yepyeni bir boyut kazandı. Önce Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları şirketi BELKA’nın kurulması ile başlayan süreç, nitelikli iş gücünün uygun istihdam alanına yönlendirilmesi ve doğru iş bulma tekniklerinin potansiyellere aktarılması amacıyla Düzce İŞKUR İl Müdürlüğü ve TSO ile birlikte uygulanacak proje ile ilerleyecek.

Düzce’de iş ve işçi bulma sürecine yeni bir sistem kazandıracak proje kapsamında BELKA A.Ş., İŞKUR Düzce ve TSO’dan temsilciler iş bulma ofislerine gelen başvuruları değerlendirecek. Homojen olarak kurulacak gruplar içinde iş arayanlara; özgeçmiş hazırlama, sahip oldukları özellik ve yeteneklerin doğru tespit edilmesi yönünde birtakım testler uygulanarak seminerler verilecek.

İş bulma havuzuna alınacak iş başvuru ve kişilerin özgeçmişleri, Düzce içinde bulunan istihdam noktalarına yönlendirilerek, işveren ve iş gücünün buluşması hızlı ve kolay bir şekilde sağlanacak. Kültür Mahallesi Spor Sokak Belediye İş Merkezinde kurulan “Düzce İş Kulübü” ofisinde bulunan kurum temsilcileri, online başvuru sistemi, Düzce Belediyesinde kurulacak destek masası ve kendilerine yapılan başvuruları ilk değerlendirmenin ardından yüz yüze mülakat şeklinde yürütecek.

Projenin amacı, Düzce’de bulunan farklı eğitim düzeyi ve yeteneklere sahip gençlerin kendilerine en uygun kariyer planını yapmalarını sağlamak ve yeteneklerine uygun istihdama, doğru yollarla en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.