DÜZCE VALİSİ CEVDET ATAY DÜZCE İŞ KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ.

11 Eylül 2020
Düzce Valisi Cevdet Atay Düzce Belediyesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Düzce İŞ-KUR ortaklığı ile kurulan Düzce İş Kulübü’nü ziyaret etti.

Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Okan Özkasap, BelKA İnsan Kaynakları A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Azap, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, İşkur İl Müdürü Ferhat Acar’ında hazır bulunduğu toplantıda Düzce İş Kulübü’nün tanıtımı yapıldı.

BU KULÜPTE İŞ VAR

Bu kulüpte istihdam, bu kulüpte işbirliği, bu kulüpte gelecek var.

Nitelikli istihdama katkı sağlamak amacıyla; Düzce Belediyesi ve TSO ve İŞKUR iştirakiyle kurulan ve Türkiye’de bir İLK olma özelliğini taşıyan Düzce İş Kulübü; iş arayanla işveren arasında köprü oluşturarak, rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Düzce’ye katma değer sağlayan bu proje aynı zamanda istihdamın artmasını sağlayarak ülkemizin ekonomisine katma değer sağlama gayretindedir.

Türkiye’ye model olan bu çalışma; iş arayanları iş gücü piyasasına dahil ederek, beceri kazandırarak, mesleki yönlendirmeler ile doğru karar vermelerinde rehber olmaktadır.

Düzce İş Kulübü; Meslek bilgi merkezi, mesleki yönelim test uygulama birimi bireysel görüşme birimi, iş kulübü eğitimi uygulama birimi bölümlerinden oluşan merkezde özgeçmiş hazırlama, iş arama teknikleri, doğru işçiyle doğru işi buluşturma konularında da katılımcılara bilgi vermektedir.

Ziyaret sırasında Valimiz Düzce İş Kulübü eğitimlerinden olan Akare Bio Kütle Enerji Firması çalışanlarına yönelik verilen “Meslek Seçimi ve İş Arama Becerileri” konulu eğitime katılanlara başarılar diledi.

Düzce Valisi Cevdet Atay Düzce İş Kulübü ile, Düzce Belediyesi ve Düzce İŞ-KUR ve Düzce Ticaret ve Sanayii Odasının birlikte güzel bir işte ortaklık yaptıklarını ifade ederek, meslek seçimi, işe yönlendirme işe yerleştirme istihdama yönelik programların ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

#DüzceBelediyesi #FarukÖzlü #DüzceBelKA